Арсенал победи Партизан (Белград) с 3:1 в последен мач от група “Н” на Шампионската лига. Така лондончани се класираха за 1/8-финалите на турнира заедно с Шахтьор (Донецк). Брага завърши на трето място в групата и продължава участието си в Лига Европа. В другия мач Шахтьор удари Брага с 2:0 и спечели групата, Арсенал е втори, португалците са трети, а Партизан напуска евротурнирите.

Арсенал откри резултата чрез Робин Ван Перси след половин час игра. Холандецът бе точен от дузпа. В началото на второто полувреме гостите стигнаха до изненадващ гол. След удар на Клео и рикошет в бранител на Арсенал топката се озова във вратата на домакините за 1:1. Арсен Венгер пусна Тио Уолкът, което веднага внесе свежест в играта. В :3-ата минута именно той направи 2:1 след груба грешка в отбраната на Партизан. Бранител на гостите не успя да изчисти топката, която попадна на гърдите на Уолкът, английският национал я обработи добре и с мощен шут даде преднина на “артилеристите”. Четири минути по-късно след добра атака на Арсенал, Самир Насри оформи крайното 3:1.

В 86-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Бакари Саня си изкара директен червен картон и ще пропусне следващия мач на своя тим.

Арсенал – Партизан 3:1
1:0 Робин Ван Перси (30-д), 1:1 Клео (52), 2:1 Тио Уолкът (73), 3:1 Самир Насри (77)

арсенал_1.jpgАрсенал: Фабиански, Саня, Косчиелни, Насри, Ван Перси, Денилсон, Сонг, Скилачи, Аршавин (67 - Тио Уолкът), Гибс (24 - Ебуе), Чамак (76 - Бендтнер)

партизан_1.jpgПартизан: Стойкович, Медо, Кръстаич, Петрович, Клео, Морейра (90 - Брашанац), Йованович, Савич, Лазевски, Саша Илич, Бабович (81 - Давидов)