Етър и Банско завършиха 0:0 в мач от 16-ия кръг на Западната "Б" група, игран пред 3000 зрители на стадион "Ивайло".

Така "виолетовите" пропуснаха открилата им се възможност да се озоват само на 1 точка зад лидера "Ботев" (Враца) (с 30 точки). След равенството селекцията на Велин Кефалов е с 27 точки и ще зимува на 2-ото място. Банско пък е с 22 в актива си.

През първото полувреме липсваха головите положения. В 24-ата минута Стефан Харлов напредна по левия фланг и центрира остро, но защитник на Банско стигна топката преди Михаил Аврионов. Последва удар на Георги Христов, който бе уловен от стража на гостите. В 40-ата минута Харлов центрира от фаул, а Пламен Костадинов стреля с глава на сантиметри над напречната греда на Банско.

През втората част в игра се появи Мариян Генов, който замени безобразно слабия Екундайо Джайеоба. Най-чистото положение за Банско бе пропиляно от Атанас Лясков в 56-ата минута. В 77-ата минута вратарят на гостите Аршинков изби удар на Кушев, а след това бранител на бранител на Банско изчисти топката пред голлинията след нов изстрел на домакините. В крайна сметка гол не падна и двата тима прибавиха по 1 точка към активите си.

В другата среща от 16-ия кръг на Западната "Б" група Ком-Миньор (Берковица) загуби с 0:1 от Спортист (Своге). Единственото попадение вкара Любомир Величков в 90-ата минута. /БЛИЦ