Шалке 04 си гарантира първото място в Група “В” на Шампионската лига след победа с 2:1 като гост на Бенфика.

Португалският тим бе пред отпадане от евротурнирите, но късен изравнителен гол на Олимпик (Лион) срещу Апоел (Тел Авив) за 2:2 означаваше, че “лисабонските орли” продължават в Лига Европа.

Шалке 04 вкара гол още при първата си истинска възможност. В 20-ата минута центриране на Иван Ракитич бе овладяно на гърди от Раул. Испанецът подаде на своя сънародник Хосе Мануел Хурадо, който нямаше проблем да се разпише сред статичната защита на Бенфика.

“Кралскосините” удвоиха аванса си в 81-ата минута, когато Бенедикт Хьоведес се измъкна от опита за изкуствена засада. Луизао реализира почетното попадение за домакините./БЛИЦ

Бенфика – Шалке 04 1:2
0:1 Хосе Мануел Хурадо (20), 0:2 бенедикт Хьоведес (81), 1:2 Луизао (87)

benfika.gifБенфика: 12.Роберто, 14.Макси Перейра (46-20.Николас Гайтан), 4.Луизао, 23.Давид Луис, 18.Фабио Коентрао, 5.Рубен Аморим, 6.Хави Гарсия, 25.Сезар Пейшото (46-10.Пабло Аймар), 30.Хавиер Савиола, 17.Карлос Мартинс (79-8.Едуардо Салвио), 7.Оскар Кардосо

6alke.gifШалке 04: 1.Мануел Нойер, 22.Атцуо Учида, 4.Бенедикт Хьоведес, 21.Кристоф Мецелдер, 13.Лукас Шмиц, 18.Хосе Мануел Хурадо (88-26.Ерик Йендришек), 12.Пер Клуге (82-32.Жоел Матип), 14.Кириакос Пападопулос, 10.Иван Ракитич, 7.Раул, 25.Клаас-Ян Хунтелаар (85-9.Еду)