Гол на резервата Александър Ласазет малко преди края донесе на Олимпик (Лион) домакинското равенство 2:2 срещу Апоел (Тел Авив) в мач от Група “В” на Шампионската лига.

Ремито осигури на френския тим второто място в потока и участие на 1/8-финалите на турнира. Точката се оказа недостатъчна на Апоел да заеме третото място и да продължи в Лига Европа.

Лисандро Лопес даде аванс на Олимпик (Лион) в 62-ата минута, но израелският тим отговори с мълниеносно изравнително попадение. Апоел дори поведе с гол на Еран Захави в 69-ата минута, но Лаказет изравни две минути преди края след пас на Лопес./БЛИЦ

Олимпик (Лион) – Апоел (Тел Авив) 2:2
1:0 Лисандро Лопес (62), 1:1Бен Сахар (63), 1:2 Елан Захави (69), 2:2 Александър Лаказет (88)

lion.gifОлимпик (Лион): 1.Юго Льорис, 13.Антони Ревейер, 3.Крис, 4.Папе Диаките, 20.Али Сисоко (78-24.Жереми Пиед), 17.Жан Макун, 21.Максим Гоналон, 8.Миралем Пянич (68-38.Александър Лаказет), 7.Джими Бриан, 18.Бафетимби Гомис (60-11.Мичел Бащош), 9.Лисандро Лопес

apoel.gifАпоел (Тел Авив): 1.Винсънт Ениеяма, 4.Дани Бондарв, 6.Беван Франсман, 3.Дъглас да Силва, 25.Гал Шиш, 14.Гил Вермут, 18.Шай Абутбул (80-10.Валид Бадир), 26.Авихай Ядин, 16.Еран Зехави, 99.Тото Тамуз (65-15.Салим Тоема), 9.Етей Шехтер (25-11.Бен Сахар)