Бурсаспор завърши с една спечелена точка дебютното си участие в Шампионската лига, след като турският първенец направи домакинско 1:1 с Рейнджърс в мач от Група “С”.

Българският вратар Димитър Иванков бе оставен при резервите за първи път в мачовете на тима в турнира, а треньорът на “крокодилите” Ертугрул Саглам направи 8 промени в стартовия си състав.

Заместникът на Иванков Явуц Йозкан получи гол в 20-ата минута, когато Кени Милър засече центриране на Стивън Уитакър. Серчан Йълдъръм вкара изравнителния гост за Бурсаспор в 79-ата минута, след като овладя пас на Йозан Ипек и стреля покрай Алан Макгрегър.

Рейнджърс завърши на трето място в групата и ще продължи на 1/16-финалите на Лига Европа. Бурсаспор отпада от евротурнирите, след като загуби предишните си пет мача в турнира./БЛИЦ

Бурсаспор – Рейнджърс 1:1
0:1 Кени Милър (20), 1:1 Серчан Йълдъръм (79)

bursaspor.gifБурсаспор: 1.Явуц Йозкан, 23.Мустафа Кечели, 2.Сердар Азиз (46-4.Йомер Ердоган), 55.Милан Степанов, 3.Гьокчек Ведерсон, 9.Серчан Йълдъръм, 6.Бекир Йозан Хаш, 7.Федерико Инсуа, 5.Хюсеин Чимшир (46-17.Пабло Батая), 20.Йозан Ипек, 29.Леонел Нунес (62-22.Тургай Бахадир)

rangers.gifРейнджърс: 1.Алан Макгрегър, 45.Дарън Коул (83-23.Джордан Макмилан), 16.Стивън Уитакър, 3.Дейвид Уиър, 24.Маджид Бугера, 12.Ричард Фостър, 8.Стивън Дейвис, 6.Лий Макълък, 41.Кайл Хютън, 14.Стивън Нейсмит (71-20.Владимир Вайс), 9.Кени Милър (63-19.Джеймс Бийти)