Барселона победа Рубин с 2:0 в мач от Група “D” и завърши участието си в груповата фаза без загуба. В двубоя срещу тима от Казан каталунците използваха предимно резерни футболисти. Това бе и първата победа на “блаугранас” в четири мача срещу Рубин, който финишира на трето място в групата и ще продължи на 1/16-финалите на Лига Европа.

Андреу Фонтас откри в 51-ата минута. Той получи пас от Тиаго Алкантара, а след удара му топката отскочи от гредата и се удари в играч на гостите, преди да премине голлинията. Осем минути преди края Виктор Васкес вкара второто попадения за Барселона. Футболистът е познат у нас и като бившето гадже на малката дъщеря на Христо Стоичков – Христина.

За каталунците двубоят с Рубин бе без значение и Пеп Гуардиола даде починка на Шави, Давид Вия, Дани Алвеш, Педро Родригес и Сейду Кейта. Боян Къркич и Хефрен Суарес започнаха на върха на атаката, а Тиаго Алкантара и Андреу Фонтас дебютираха в Шампионската лига. Джонатан дос Сантос изигра втория си мач в турнира. Гуардиола експериментира и със схема 3-4-3, при която в защита бяха Жерар Пике, Серхио Бускетс и Андреу Фонтас./БЛИЦ

Барселона – Рубин 2:0
1:0 Андреу Фонтас (51), 2:0 Виктор Васкес (82)

barcelona.gifБарселона: 13.Хосе Мануел Пинто, 21.Адриано Кореа, 3.Жерари Пике, 26.Андреу Фонтас, 19.Максуел, 30.Тиаго Алкантара, 16.Серхио Бускетс, 14.Хавиер Масчерано, 34.Джонатан дос Сантос (63-10.Лионел Меси), 11.Хефрен Суарес (13-29.Виктор Васкес), 9.Боян Къркич (35-29.Марк Бартра)

rubin.gifРубин: 77.Сергей Рижиков, 2.Олег Кузмин, 27.Салваторе Бокети, 4.Сесар Навас, 3.Кристиан Ансалди, 8.Александър Рязанцев (63-14.Алан Касаев), 19.Витали Калешин, 16.Кристиан Нобоа, 15.Рафал Муравски, 28.Обафеми Мартинс (66-26.Алексей Медведев), 61.Гьокдениз Карадениз (75-5.Пьотър Бистров)