Рилски спортист (Самоков) се наложи при домакинството си на Черно море (Варна) с 89:82 в среща от VIII кръг на Националната Баскетболна Лига (НБЛ). Добър мач за тима воден от Александър Тодоров изигра Иван Лилов, който вкара 37 точки, от които седем тройки, а Димитър Караджовски добави 23 за успеха. Александър Янев завърши с 20 точки за "моряците", а Тихомир Желев и Пламен Алексиев добавиха съответно по 14 и 12.

Срещата започна по-добре за гостите от Варна, които само за 1:30 минути игра поведоха с 6:2 благодарение на Александър Янев и Ивайло Касабов. Възпитаниците на Александър Тодоров стигнаха до обрат - 12:7. В оставащото време до края на първата четвърт срещу „моряците" беше отсъдено техническо нарушение, което вдигна разликата на пет точки. Това амбицира гостите, които успяха да изравнят за 22:22 благодарение на шест поредни точки на Симеон Михайлов.

Втората четвърт стартира ударно за варненци и те дръпнаха с 42:33. До края на полувремето домакините върнаха няколко точки и намалиха пасива до само две точки - 45:47.

След почивката Николай Колев наниза четири поредни точки, а Пламен Алексиев вкара нова тройка и Черно море отново излезе напред с осем точки - 54:46. Варненци запазиха аванса си, който след 30 минути игра бе шест точки - 67:61.

В началото на последната решителна четвърт Драгомир Мароевич вкара кош и фаул, след което двата отбора записа по няколко пропуска. Рилски спортист поведе с 69:68, 7:11 минути до края. Черно море се доближи на две точки от самоковци - 76:78. В заключителните 180 секунди Станислав Ваклинов и Иван Лилов вкараха по два наказателни удара, а Мартин Маринов беше точен от далечно разстояние и това донесе успеха на самоковци - 89:82./БЛИЦ