Раздираният от скандали заради финансови проблеми Пирин се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. “Орлетата” отстраниха Калиакра след продължения. В редовното време резултатът бе 1:1, но в добавеното “зелените” вкараха два гола.

Така Пирин продължава добрата си традиция в турнира и ще играе четвърти четвъртфинал за последните пет години.

Домакините започнаха малко по-добре. В 4-ата минута Веселин Стойков проби, но топката му бе отнета. След половин час игра Пирин удари греда чрез Димитър Воденичаров.

В 37-ата минута противно на случващото се на терена Калиакра откри резултата. Георги Филипов финтира Молдованов и от няколко метра пусна топката под плонжа на Макенджиев.

След почивката отново Пирин започна по-добре. Молдованов стреля опасно от фаул, но опитният Господинов улови. В 73-ата минута усилията на домакините дадоха резултат. Стойков получи добър пас и стреля, но топката намери локва и спря. Александър Якимов се оказа съобразителен и я прати във вратата.
До края на мача “орлетата” създадоха положения, но не вкараха нов гол. В 88-ата минута гостите също пропуснаха добър шанс. Александров бе изведен сам срещу Макенджиев, но вратарят спаси. В добавеното време гол на Веселин Стойков бе отменен заради игра с ръка.

В първото продължение отново Пирин доминираше. Това помогна и в 105-ата минута тимът дръпна напред в резултата. Димитър Воденичаров получи пас от дълбочина и с левия крак вкара за 2:1.

Защитникът Георги Георгиев направи 3:1 в 112-ата минута. Той засече с глава центриране от корнер и прати тима си на четвъртфиналите в турнира./БЛИЦ

ПИРИН – КАЛИАКРА 3:1
0:1 Филипов (37), 1:1 Якимов (73), 2:1 Воденичаров (105), 3:1 Г. Георгиев (112)

Пирин: 12.Макенджиев, 2.Дюлгеров, 23.Молдованов, 5.Башлиев (46 – Г. Георгиев), 27.Митревски (103 - Михов), 8.Костадинов, 10.Р. Иванов (63 – Якимов), 11.Воденичаров, 14. Сандански, 9.Костов, 28.Стойков

Калиакра: 29.Господинов, 3.Димов, 4.Д. Димитров (90 - Събев), 5.А. Димитров, 8.Раденцов, 9.Александров, 10.Н. Петров (76 - Станчев), 15.А. Петров, 22.Садула, 31.Филипов (46 - Марков), 17.Кичуков

Стадион: “Христо Ботев”
Съдия: Антон Генов
Жълти картони: Стойков (П), Димов, Кичуков (К)