Третият в есенното класиране на “А” група Черноморец се класира с лекота за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. “Акулите” биха с 3:0 Добруджа като гост и изпращат повече от успешен сезон.

Красимир Балъков не бе подценил мача с втородивизионния тим и заложи на основния си състав. Това се видя на терена и отборът му бързо показа, че иска победата.

Във 2-ата минута Мартин Тошев стреля силно, но Христо Николов блокира. В 12-ата минута падна и първият гол. Цветомир Цонков проби по левия фланг и с техничен удар прехвърли вратаря за 1:0.

Само десет минути по-късно гостите удвоиха. Марсио Нуньо центрира от свободен удар, младокът Георги Терзиев засече с глава и вкара за 2:0. До края на първото полувреме пропуски направиха Тошев, Марсио и Койта.

В началото на второто полувреме Габриел Атц смени Траян Дянков. Това е първи мач за защитника, който бе опериран през май. Добруджа обаче заигра по-добре и опита да върне поне един гол.

В 74-ата минута при първата си по-сериозна атака Черноморец вкара трети гол. Негов автор бе резервата Костадин Дяков, който получи отлична топка от Лис Муйтис.

Малко преди края на мача Цветомир Цонков получи контузия и отобрът му доигра мача с човек по-малко.

ДОБРУДЖА - ЧЕРНОМОРЕЦ 0:3
0:1 Цветомир Цонков (12), 0:2 Георги Терзиев (22), 0:3 Костадин Дяков (74)

Добруджа: 1.Христо Николов, 20.Здравко Петров, 3.Младен Димитров, 4.Атанас Димов, 5.Явор Колев, 7.Тодор Тодоров, 8.Николай Илиев, 10.Димитър Димитров, 14.Симеон Симеонов, 17.Николай Колев, 18.Ивелин Костов

Черноморец: 33.Паскал Борел, 18.Йохен Зайц, 6.Орлин Старокин, 2.Траян Дянков (46 – 31.Габриел Атц), 26.Георги Терзиев, 16.Тодор Паланков, 8.Марсио Нуньо, 22.Цветомир Цонков, 77.Георги Андонов, 39.Муса Койта (52 – 21.Лис Муйтис), 13.Мартин Тошев (74 – 10.Костадин Дяков)