Литекс победи с 2:0 Черноморец (Поморие) и се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на България. И двете попадения за "оранжевите" реализира Светослав Тодоров.

Пред около 1000 зрители на китното стадионче в Поморие шампионите имаха тотално превъзходство и можеха да спечелят с доста по-изразителен резултат.

Светльо Тодоров откри в 40-ата минута. Опитният нападател се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Георги Миланов. Тоди вкара за 2:0 две минути след началото на втората част, възползвайки се от отличен пас на Том.

В 64-ата минута треньорът на Литекс Любослав Пенев замени Тодоров с Уилфред Нифлор. Френският нападател нацели гредата малко след появата си на терена. До края на мача поморийските "акули" на Петър Хубчев на два пъти чистиха от голлинията.

Така Литекс се класира на 1/4-финалите, а финалистът от миналия сезон Черноморец (Поморие) напусна надпреварата. /БЛИЦ

ЧЕРНОМОРЕЦ (Поморие) - ЛИТЕКС 0:2
0:1 Светослав Тодоров (40-дузпа), 0:2 Светослав Тодоров (47)
ЧЕРНОМОРЕЦ (Поморие): 24.Пламен Колев, 2.Емил Копаранов, 3.Иван Тодоров, 4.Венелин Филипов, 6.Борис Щърбев, 7.Христо Лемперов, 8.Георги Костадинов, 11.Цветан Филипов, 25.Пламен Димов, 12.Георги Чакъров, 17.Бранимир Костадинов
Треньор: Петър Хубчев

ЛИТЕКС: 31.Виничиус Баривиейра, 4.Джемал Берберович, 5.Михаил Венков, 22.Пламен Николов, 33.Николай Бодуров, 17.Георги Миланов, 21.Александър Цветков, 15.Дока Мадурейра, 8.Том, 7.Христо Янев, 9.Светослав Тодоров
Треньор: Любослав Пенев