Спарта (Прага) завърши 2:2 при гостуването си Палермо в мач от Група “F” на Лига Европа. Въпреки че на два пъти изоставаше в мача, чешкият тим стигна до ремито и се класира за 1/16-финалите на турнира. Сицилианците завършиха мача с 9 души.

Спарта има четири точки повече от Палермо кръг преди края, което означава, че италианският тим отпада от надпреварата. Попадения на през второто полувреме на Иржи Кладрубски и Юрай Кучка на два пъти анулираха аванса на сициалианците, постиган след голове на Никола Ригони и Маурисио Пиния.

Палермо завърши мача в значително намален състав, след като Дорин Гоян и Хавиер Пасторе получиха втори жълти картони през второто полувреме./БЛИЦ

Палермо – Спарта (Прага) 2:2
1:0 Никола Ригони (24), 1:1 Иржи Кладрубски (51-дузпа), 2:1 Маурисио Пиния (59-дузпа), 2:2 Юрай Кучка (62)