Джузепе Роси вкара два гола и асистира за третия при победата на Виляреал с 3:0 над Динамо (Загреб) в мач от Група “D” на Лига Европа. Успехът класира “жълтата подводница” в следващата фаза на турнира.

Италианският национал откри резултата в 25-ата минута от дузпа. В 64-ата минута той подаде на Марко Рубен, който прати топката под вратаря Иван Келава. Роси вкара третия си гол в турнира десет минути преди края.

В 87-ата минута Келава спаси дузпа, изпълнена от резервата Маркош Сена. Наказателният удар бе отсъден, след като Игор Бишчан с ръка спря головият удар на Джеферсон Монтеро. Бишчан получи червен картон.

Виляреал е лидер в класирането на групата с 9 точки и се класира за 1/16-финалите на Лига Европа след равенството между ПАОК и Брюж. Динамо (Загреб) е със 7 точки и все още може да прескочи в следващата фаза, ако в последния си мач победи гръцкия тим./БЛИЦ

Виляреал – Динамо (Загреб) 3:0
1:0 Джузепе Роси (25-дузпа), 2:0 Маркос Рубен (63), 3:0 Джузепе Роси (80)