Динамо (Киев) се класира за 1/16-финалите на Лига Европа след впечатляващата победа с 4:1 над БАТЕ Борисов и по този начин измести беларуския тим от първото място в класирането.

Клубът от Борисов нямаше поражение в групата до този момент, но на стадиона в Минск не успя да се противопостави на украинския си съперник.

Динамо взе аванс от два гола преди почивката чрез Огниен Вукоевич и Андрий Ярмоленко. След почивката Олег Гусев се разписа от дузпа, а едно попадение добари роденият в Беларус Артьом Милевский. Павел Нехайчик реализира попадението на честа за БАТЕ Борисов.

БАТЕ Борисов и Динамо (Киев) продължават напред от групата и трябва да определят само първото място в групата. Украинският тим ще си гарантира позицията, ако в последния си мач срещу Шериф постигне по-добър резултат от този между БАТЕ Борисов и АЗ Алкмаар./БЛИЦ

БАТЕ Борисов – Динамо (Киев) 1:4
0:1 Брет Холман (17), 0:2 Андрий Ярмолерко (43), 0:3 Олег Гусев (50-дузпа), 0:4 Артьом Милевски (68), 1:4 Павел Нехайчик (84)