Радамел Фалкао вкара хеттрик за Порто при победата с 3:1 над Рапид (Виена) като гост в мач от Група “L” на Лига Европа. Поражението означаваше, че австрийският тим отпада от турнира.

Виенчани се нуждаеха от по-добър резултат от този, който Бешикташ щеше да постигне срещу ЦСКА в София, за да запазят шансове за прогрес. Под тежкия снеговалеж “зелено-белите” откриха резултата в 39-ата минута чрез Кристофър Тримел.

Три минути по-късно Фалкао изравни и продължи традицията да вкарва гол във всеки мач на Порто в групата. Нови две попадения на колумбийския национал в края на мача му позволиха да оглави голмайсторската листа в турнира със 7 гола.

Порто трябваше да направи промяна в състава си още преди началото на срещата. Обявеният за титуляр вратар Бето се контузи точно преди втория си мач за сезона и се наложи Елтон отново да застане под рамката./БЛИЦ

Рапид (Виена) – Порто 1:3
1:0 Кристофър Тримел (39), 1:1 Радамел Фалкао (42), 1:2 Рафамел Фалкао (86), 1:3 Радамел Фалкао (88)