Ливърпул се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като в мач от Група “К” направи 1:1 като гост на Стяуа. Попадението на румънския тим дойде след грешка на Пепе Рейна.

Българският национал Станислав Ангелов игра едно полувреме за тима от Букурещ. Пелето се появи на терена след почивката на мястото на Ерик Бикфалви.

Милан Йованович даде аванс на Ливърпул в 19-ата минута, когато сръбският национал се разписа с глава след центриране на Райън Бабел.

В 60-ата минута Рейна позволи на Стяуа да стигне до изравнителен гол, след като топката мина под него при удар на Адер Бонфим с глава.

Сотирис Кириакос нямаше шанс да донесе победата на “червените”. При негов удар с глава кълбото се отби от гредата. Равенството бе достатъчно на мърсисайдци да си гарантират прогрес в турнира./БЛИЦ

Стяуа – Ливърпул 1:1
0:1 Милан Йованович (19), 1:1 Адер Бонфим (60)