Миналогодишният победител в Лига Европа Атлетико (Мадрид) ще чака последния мач в група “В”, за да се класира за 1/16-финалите на турнира. Испанците загубиха с 2:3 от Арис у дома, като по този начин двата тима са на второ и трето място в групата с по 7 точки.

Испанецът Коке откри за гръцкия тим още във 2-ата минута. “Дюшекчийте” обърнаха след попадения на звездите си Диего Форлан и Серхио Агуеро в 11-ата и 16-ата минути. Отново Серхио Коке се разписа от дузпа в 51-ата минута, а съотборникът му Лазаридис бе точен за 3:2 в 81-ата.

Класирането в групата бе оглавено от Байер (Леверкузен)."Аспирините" спечелиха с 1:0 гостуването на Розенборг при температури от минус 15 градуса. Сидни Сам вкара победния гол в 35-ата минута с шут от над 20 метра./БЛИЦ