Българският национал Станислав Манолев игра 90 минути при успеха на ПСВ Айндховен с 2:1 като гост на Сампдория в Лига Европа. С трите точки холандците остават на първото място и ще играят на 1/16-финалите на турнира. Двата гола за успеха реализира звездата на тима Ола Тойвонен, а Пацини се разписа за италианците.

Сампдория успя да открие резултата в добавеното време на първото полувреме. Джампаоло Пацини вкара за 1:0. След подновяването на играта ПСВ веднага натисна и върна бързо гола. Тойвонен се разписа в 51-ата минута. Точката гарантираше на тима минаване напред, но двата отбора играха за победата до края. Манолев и съотборниците му се оказаха по-настойчиви и в 90-ата минута Тойвонен вкара победния гол.

В другия мач от група “I” Металист (Харков) би Дебрецен с 2:1 и зае второто място в групата. Двата гола за успеха бяха на Олейник, а Цвиткович вкара за унгарците.

Преди последните мачове ПСВ води с 13 точки, следват Металист с 10, Сампдория с 5 и Дебрецен с 0./БЛИЦ