Димитър Бербатов сложи край на головата си суша, продължила 10 кръга във Висшата лига, и вкара пет гола във вратата на Блекбърн. "Червените дяволи" спечелиха със 7:1 в мач от 15 кръг на Висшата лига, а Бербо реализира първия, третия, четвъртия, шестия и седмия гол за тима си. Успехът качи Юнайтед на първото място в класирането с три точки повече от Челси, който утре гостува на Нюкасъл.

Първото попадение падна в 75-ата секунда. Атака на Манчестър Юнайтед премина през няколко карамбола и топката достигна до Нани на лявото крило. Португалският национал центрира в наказателното поле, където Рууни отклони леко паса с глава и Бербо от границата на вратарското поле прати кълбото в мрежата на бившия си съотборник от Тотнъм Пол Робинсън.

Това бе първият гол на българския нападател от 19 септември насам, когато вкара хеттрик във вратата на Ливърпул. След това последваха 10 мача за всички турнири, в които Бербо не успя да се разпише.

В 23-ата минута Манчестър Юнайтед стигна до второ попадение. Автор на гола бе Парк Джи Сунг, който се оказа в чиста позиция срещу Робинсън след двойно подаване с Уейн Рууни. Кореецът нямаше проблем да прехвърли бившия вратар на националния отбор на Англия.

Четири минути по-късно Бербатов вкара втория си гол в мача. Той се възползва от грешно подаване на Шимбонда към вратаря. Останал сам срещу Робинсън българинът не сбърка при удара си към вратата с десния крак.

В 47-ата минута Бербо оформи хеттрика си. Българинът получи топката около точката за изпълнение на дузпа от Нани, който проби по дясното крило. Само минути по-късно португалецът материализира самостоятелен пробив отдясно и вкара петия гол за Манчестър Юнайтед.

В 62-ата минута Димитър Бербатов реализира четвъртия си гол в срещата при разбъркване в наказателното поле. Бербо вкара 4 попадения в един мач от Висшата лига и 29 декември 2007 г., при победата на Тотнъм с 6:4 над Рединг.

Само седем минути по-късно Бербо реализира петия си гол в мача. Бившият играч на ЦСКА, Байер (Леверкузен) и Тотнъм стана едва четвъртият футболист в Премиършип стигнал до подобно постижение.

Седем минути преди края Кристофър Самба с глава върна едно попадение за Блекбърн. Минута преди края Пол Робинсън се превърна в преграда за Митко да стигне до историческото шесто попадение. Вратарят на гостите изби удар на българина с глава. В историята на Висшата лига няма играч с шест гола в един мач.

В края на срещата Димитър Бербатов взе за спомен топката от мача и получи поздравления от рефера Лий Пробърт, който се опита да вземе кълбото от ръцете на българския нападател. С уникалните си пет гола Бербо излезе начело в голмайсторската листа на Висшата лига, след като вече има 11 попадения, втори е Карлос Тевес с 9./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед – Блекбърн 7:1
1:0 Димитър Бербатов (2), 2:0 Парк Джи Сунг (23), 3:0 Димитър Бербатов (27), 4:0 Димитър Бербатов (47), 5:0 Нани (48), 6:0 Димитър Бербатов (62), 7:0 Димитър Бербатов (70), 7:1 Кристофър Самба (83)

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 3.Патрис Евра, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич (64-23.Джони Евънс), 21.Рафаел да Силва, 8.Андерсон, 13.Парк Джи Сунг (72-26.Габриел Обертан), 16.Майкъл Карик, 17.Луиш Нани, 9.Димитър Бербатов, 10.Уейн Рууни

Блекбърн: 1.Пол Робинсън, 4.Кристофър Самба, 6.Райън Нелсън, 27.Мичел Салгадо, 28.Фил Джоунс, 39.Паскал Шимбонда, 7.Брет Емертън (52-14.Амин Линганци), 8.Дейвид Дън, 26.Ерол Жулон (28-23.Дейвид Хойлет), 10.Ел-Хаджи Диуф (52-33.Джош Морис), 30.Джейсън Робъртс