Бенфика се прости с надеждите си да пробие до осминафиналите на Шампионската лига. Португалският гранд беше пометен при гостуването си на Апоел (Тел Авив) и загуби с 0:3, а този резултат означава, че на теория "лисабонските орли" не могат да са сигурни дори за третото място и продължаването си в Лига Европа. Головете за историческата първа победа на израелският тим в ШЛ вкараха Дъглас Да Силва и Еран Захави, който се разписа на два пъти.

Израелците поведоха в 24-ата минута, когато защитата на Бенфика сгреши фатално и Захави зарадва екзалтираните фенове на "Блумфийлд" в столицата Тел Авив. На полувремето наставникът на гостите Жорже Жезус смени неубедителния Хавиер Савиола с Оскар Кардосо, но и това не помогна. В 74-ата минута Дъглас Да Силва се оказа най-съобразителен след корнер и от няколко метра простреля Роберто, а в последните секунди Захави завърши чудесна контратака за третото попадение в мрежата на Бенфика.

След днешната си победа Апоел остава последен в група "В" с 4 точки, докато Бенфика има 6. В последния кръг Апоел гостува на Лион и трябва да търси задължителна победа, като в същото време ще се надява Бенфика да не вземе трите точки в домакинството си на Шалке 04./БЛИЦ

ГРУПА “В”
Апоел (Тел Авив) – Бенфика 3:0
1:0 Еран Захави (24), 2:0 Дъглас (74), 3:0 Еран Захави (90)

apoel.gifАпоел (Тел Авив): 1.Винсънт Ениеяма, 19.Деди Бен Даян, 6.Беван Франсман, 3.Дъглас да Силва, 4.Дани Бондарв, 16.Еран Захави,  26.Авихай Ядин, 18.Шай Абутбул (78-10.Валид Бадир), 14.Гил Вермут, 9.Етей Шехтер (58-7.Йоси Шивхон), 99.Тото Тамуз (66-11.Бен Сахар)

benfika.gifБенфика: 12.Роберто, 14.Макси Перейра, 4.Луизао, 23.Давид Луис, 18.Фабио Коентрао, 8.Едуардо Салвио, 6.Хави Гарсия (79-11.Франко Хара), 20.Николас Гайтан (66-17.Карлос Мартинс), 30.Хавиер Савиола (46-7.Оскар Кардосо), 10.Пабло Аймар, 31.Алан Кардек