Педро Родригес вкара два гола за Барселона при победата с 3:0 като гост на Панатинайкос. Успехът гарантира на каталунците първото място в Група “D” на Шампионската лига.

След като Джибрил Сисе пропусна ранна възможност за гол за “детелините”, Барселона откри резултата в 27-ата минута. Педро се възползва от пас на Даниел Алвеш, за да прати топката във вратата на Цорвас.

Испанският национал вкара втория си гол в 69-ата минута, а шест минути преди това Лионел Меси също се бе разписал. За аржентинеца това бе попадение в 10-и пореден мач – за клуба и националния отбор.

Успехът на Барселона и победата на Рубин с 1:0 над ФК Копенхаген означават, че Панатинайкос отпада от евротурнирите. Гръцкият тим няма шанс да участва дори в Лига Европа, тъй като изостава на 4 точки зад руския шампион мач преди края на груповата фаза./БЛИЦ

Панатинайкос – Барселона 0:3
0:1 Педро Родригес (27), 0:2 Лионел Меси (63), 0:3 Педро Родригес (69)

panat.gifПанатинайкос: 30.Александрос Цорвас, 24.Лукас Винтра, 4.Жан-Ален Бумсонг, 5.Садрик Канте, 31.Никос Спиропулос, 15.Жилберто Силва, 29.Костас Кацуранис (67-19.Дамиен Плесис), 22.Стергос Маринос (46-21.Елини Димуцос), 20.Лазарос Христодулопулос, 14.Луис Гарсия (64-28.Антонис Петропулос), 9.Джибрил Сисе

barcelona.gifБарселона: 1.Виктор Валдес, 2.Даниел Алвеш, 3.Жерар Пике (72-22.Ерик Абидал), 5.Карлес Пуйол, 21.Адриано (76-19.Максуел), 6.Шави Ернандес (71-15.Сейду Кейта) , 14.Хавиер Масчерано, 8.Андрес Иниеста, 17.Педро Родригес, 10.Лионел Меси, 7.Давид Вия