Шалке 04 се класира на осминалфинал в Шампионската Лига след домакинска победа с 3:0 над Олимпик (Лион). Фарфан (13) и Хунтелаар (20 и 89) ще дадат възможност на легендата Раул да играе нови два мача в Европа и да се опита оглави голмайсторския връх в историята на турнира.

Домакините дръпнаха в резултата в 13-ата минута. Тогава Джефърсън Фарфан остана сам на единайсет метра от голлинията и изрита топката в мрежата. Едва седем минути по-късно голаджията на 04 през този сезон - Клаас Ян Хунтелаар, удвои след пас на Пер Клуге. Защитата на французите се беше съсредоточила върху Раул и холандецът реализира за 2:0. Лисандро Лопес пропусна най-добрия шанс за гостите от "Жерлан" от почивката.

През втората част "хлапетата" опитаха натиск и създадоха добри положения. Не бяха точни обаче играчите на Клод Пюел пред вратата на "кралскосините". В 89-ата Хунтелаар вкара за крайното 3:0.

Така в Шалке събраха десет точки и изпревариха Олимпик (Лион) в битката за първото място в групата преди последните мачове. Никакви шансове вече нямат Бенфика и Апоел./БЛИЦ

ГРУПА “В”
Шалке 04 – Олимпик (Лион) 3:0

1:0 Джеферсон Фарфан (14), 2:0 Клаас-Ян Хунтелаар (20), 3:0 Клаас-Ян Хунтелаар (89)

6alke.gifШалке 04: 1.Мануел Нойер, 22.Ацудо Учида, 4.Бенедикт Хьоведес, 21.Кристоф Мецелдер, 13.Лукас Шмиц, 12.Пер Клуге, 23.Джърмейн Джоунс (70-32.Жоел Матип), 17.Джеферсон Фарфан (65-9.Еду), 18.Хосе Мануел Хурадо (85-27.Чиприан Дяк), 25.Клаас-Ян Хунтелаар, 7.Раул

lion.gifОлимпик (Лион): 1.Уго Льорис, 20.Али Сисоко (46-18.Бафетимби Гомис), 5.Деян Ловрен, 4.Папе Диаките, 13.Антони Ревейер, 7.Джими Бриан, 6.Ким Шелстрьом, 28.Жереми Тулалан, 29.Йоан Гуркюф (61-8.Миралем Пянич), 11.Мичел Бащош, 9.Лисандро Лопес (74-24.Жереми Пиед)