Българският вратар Димитър Иванков допусна шест гола във врата си, докато Валенсия победи Бурсаспор с 6:1 в мач от Група “С” на Шампионската лига. С този успех “прилепите” си осигуриха првото участие в елиминационната фаза на турнира за първи път от четири години.

Иванков пък има общо 10 гола от Валенсия, след като в първия мач между двата тима испанците се наложиха с 4:0. Роберто Солдадо вкара две от днешните попадения и вече има пет в Шампионската лига през тази година.

Хуан Мата откри резултата от дузпа в 17-ата минута, а Солдадо, Ариц Адурис и Хоакин също се разписаха до почивката. След интервала Роберто Солдадо вкара още един гол, а Пабло Батая върна едно попадение за турските шампиони. Резервата Алехандро Домингес оформи победата на Валенсия 12 минути преди края.

Бурсаспор окончателно загуби шансовете си за прогрес в евротурнирите, след като допусна пета поредна загуба. Валенсия пък събра 10 точки и ще играе осминафинал в Шампионската лига./БЛИЦ

Валенсия - Бурсаспор 6:1
1:0 Хуан Мата (17-дузпа), 2:0 Роберто Солдадо (21), 3:0 Ариц Адурис (30), 4:0 Хоакин (37), 5:0 Роберто Солдадо (55), 5:1 Пабло Батая (69), 6:1 Алехандро Домингес (78)

valencia.gifВаленсия: 25.Мигел Анхел Моя (23-13.Висенте Гуайта), 2.Бруно Салтор, 20.Рикардо Коща, 3.Хедуиджес Мадуро, 28.Жорди Алба, 7.Хоакин, 24.Тино Коста, 6.Давид Албелда, 10.Хуан Мата, 9.Роберто Солдадо (71-26.Иско), 11.Ариц Адурис (61-8.Алехандро Домингес)

bursaspor.gifБурсаспор: 27.Димитър Иванков, 23.Мустафа Кечели, 4.Йомер Ердоган, 38.Ибрахим Йозтюрк, 3.Гьокчек Ведерсон (46-2.Сердар Азиз), 7.Федерико Инсуа, 25.Иван Ергич (59-17.Пабло Батая), 13.Густав Свенсов, 10.Волкан Шен, 9.Серчан Йълдъръм (84-35.Исмаил Одабашъ), 22.Тургай Бахадир