Уейн Рууни донесе на Манчестър Юнайтед победата с 1:0 над Рейнджърс в мач от Група “С” на Шампионската лига. Това бе първият двубой, който английският национал започна като титуляр от два месеца насам.

Българският нападател на “червените дяволи” Димитър Бербатов започна в стартовия състав на Сър Алекс Фъргюсън и остана на терена до 77-ата минута, когато бе заменен от Хавиер Ернандес. Бербо се представи на високо ниво и защитата на Рейнджърс имаше проблеми с опазването му.

Единственият гол в мача падна от дузпа в 87-ата минута. Рууни не пропусна да се разпише от наказателния удар, отсъден за нарушение на Стивън Нейсмит срещу Фабио да Силва.

Успехът на “Айброкс” гарантира на Манчестър Юнайтед класиране на осминафиналите на Шампионската лига. “Червените дяволи” се нуждаят само от точка в последния си мач в групата срещу Валенсия, за да си осигурят първото място.

Поражението на Рейнджърс озаначава, че шотландският тим отпада от турнира, но пък продължава на 1/16-финалите на Лига Европа./БЛИЦ

Рейнджърс – Манчестър Юнайтед 0:1
0:1 Уейн Рууни (87-дузпа)

rangers.gifРейнджърс: 1.Алан Макгрегър, 3.Дейвид Уиър, 4.Кърк Броудфут, 12.Ричард Фостър, 16.Стивън Уитакър, 6.Лий Маккълък, 41.Кайл Хътън (88-19.Джеймс Бийти), 8.Стивън Дейвис, 20.Владимир Вайс (80-10.Джон Флек), 9.Кени Милър, 14.Стивън Нейсмит

united.gifМанчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 20.Фабио да Силва, 22.Джон ОШей, 12.Крис Смолинг, 23.Джони Евънс, 18.Пол Скоулс (67-8.Андерсон), 16.Майкъл Карик, 17.Нани (77-26.Габриел Обертан), 11.Райън Гигс, 9.Димитър Бербатов (77-14.Хавиер Ернандес), 10.Уейн Рууни