Локо (Пд) изхвърли Локо (Сф) от турнира за Купата на България след изпълнение на дузпи. В редовното време и след продълженията срещата на стадион “Васил Левски” завърши 0:0, а при дузпите “смърфовете” бяха по-добри и триумфираха след 4:3. Големият грешник за столичния тим е Цветан Генков, който пропусна от бялата точка в 60-ата минута на мача, а по-късно пак би несериозно и Флориан Лучини улови удара му, с което прати тима си на осминафиналите.

В началото на срещата Локо (Сф) се представяше по-добре. В 10-та минута Писаров намери добре Цветан Генков в наказателното поле на гостите, той опита да преодолее бранител на съперника, но топката му бе отнета. В 14-ата минута Златински опита да си изпроси дузпа, но Атанасов бе играл чисто.

Тежък удар получи столичния тим в 22-ата минута, когато Асамоа се контузи. Нападателят, който бе продаден на Поханг Стийлърс, бе заменен принудително от Преслав Йорданов. Десет по-късно “смърфовете” имаха шанс да открият след атака на Де Карвальо и Самир Бенжалюн. Последният стреля, но ударът му по земя мина покрай левия стълб на вратата. Последните минути минаха под диктовката на гостуващия тим.

Второто полувреме започна с по-силна игра на домакините. В 60-ата минута те получиха дузпа, след като Здравко Лазаров задържа Писаров при центриране на Добрев от фаул. Звездата на тима Цветан Генков изпълни несериозно и прати топката високо над вратата.

В 72-ата минута гол на Базил де Карвальо бе отменен заради засада. В минутите до края, двата отбора играха предпазливо, като гостите отново стояха по-добре на терена.

Двете продължения минаха почти без интересни ситуации. Футболистите бяха прекалено предпазливи, като повече внимаваха да не получат гол.

При дузпите Златински, Лазаров, Юнес Бенжелюн и Пламен Крачунов вкараха за пловдивчани. За Локо (Сф) реализираха Светослав Дяков и Преслав Йорданов, Милен Лахчев би високо, а Флориан Лучини улови удара на Цветан Генков./БЛИЦ

3:4 Цветан Генков - Лучини спасява

Локо (Сф): 22.Боян Пейков, 11.Кристиан Добрев, 28.Атанас Атанасов, 14.Милен Лахчев, 37.Илиян Гаров, 15.Румен Горанов, 8.Светослав Дяков, 21.Искрен Писаров (108 - 18.Караджинов), 9.Цветан Генков, 1.Дерек Асамоа (25 - 25.Преслав Йорданов), 88.Владислав Романов (68 - 20.Александър Манолов)

Локо (Пд): 33.Флориан Лучини, 2.Родригес, 24.Самир Бенжелюн, 5.Юнес Бенжелюн, 66.Кирил Котев (91 - 6.Пламен Крачунов), 20.Том, 9.Дани Кики (64 - 29.Драги Коцев), 16.Христо Златински, 99.Раймонди (70 - 18.Саканоко), 77.Здравко Лазаров, 19.Базил де Карвальо

Стадион: “Васил Левски”
Съдия: Александър Костадинов
Жълти картони: Йорданов (Локо Сф), Том, С. Бенжелюн, Лазаров (Локо Пд)