Севиля отвя с 4:0 украинския Карпати (Лвов) в среща от Група "J" на турнира Лига Европа.

Алехандро Алфаро се отчете с две попадения в мрежата на гостите - в 9-ата минута и в 42-ата. В 31-ата точен бе Лука Чигарини, а в 51-ата и Алваро Негредо записа името си сред голмайсторите.

След победата Севиля има 9 точки, които отреждат на испанския тим първото място. Украинците пък останаха на последната четвърта позиция без спечелена точка до момента. Вторият ПСЖ има 8 точки, след като завърши 0:0 у дома срещу Борусия (Дортмунд). Германският тим пък е трети с 5 точки.

На "Парк де Пренс" и двата отбора имаха добри шансове за попадение, но гол така и не падна. В 90-ата минута "жълто-черните" от Дортмунд бяха най-близо до успеха, но с последователни пропуски пред вратата на ПСЖ се отчетоха резервата Левандовски и Сахин. /БЛИЦ