Закъсалият във Висшата лига Ливърпул победи с 3:1 Наполи и остана на върха в Група "K" на Лига Европа. "Мърсисайдци" изненадващо изоставаха в резултата 15-ина минути преди края на двубоя, игран на "Анфилд".

В 28-ата минута Наполи поведе с гол на Есекиел Лавеци. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка. В началото на втората част в игра влезе Стивън Джерард. Капитанът се развихри в последните 15 минути на двубоя, реализира хеттрик и донесе втория успех за селекцията на Рой Ходжсън в групата.

В 75-ата Стиви Джи изравни, в 88-ата се разписа от дузпа, а в 89-ата оформи крайното 3:1.

След успеха Ливърпул е на първото място в Група "К" с 8 точки. Вторият Стяуа има 5, след като победи с 3:1 Утрехт. Холандският тим и Наполи са на последните две места с по 3 точки в актива си. /БЛИЦ