Лех (Познан) победи с 3:1 многомилионната селекция на Манчестър Сити и оглави временното класиране в групата “А”. Гостите стояха малко по-добре през първото полувреме, като Емануел Адебайор и Дедрик Боята бяха близо до откриване на резултата. В 32-ата минута след лошо изчистена топка Иняц с мощен удар в долния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Шей Гивън и откри резултата. Манчестър Сити все пак възстанови равенството в 52-ата минута, когато Адебайор с глава реализира след центриране от корнер. Лех обаче не се предаде и в 86-ата минута след продължителен карамбол Арболеда отбеляза за 2:1. В 90-ата минута Можджан с великолепен изстрел от далечна дистанция оформи крайното 3:1.

След тази победа Лех оглави класирането в групата с актив от 7 точки. Толкова има и Манчестър Сити.
В другия мач в групата Ювентус записа четвърто поредно равенство - 0:0 у дома срещу Ред Бул Залцбург. Така Ювентус остана на 3-ата позиция в класирането с 4 точки, а Залцбург остава последен с 2 спечелени точки до момента./БЛИЦ