Гент победи с 3:1 Спортинг (Лисабон) в другия мач от Група "С" на Лига Европа, в която са още "Левски" и Лил.

След равенството португалците останаха на върха с 9 точки, Гент е втори с 5, а "Левски" и Лил имат по 4.

За Гент това бе първи успех в групата. Още в 7-ата минута Тим Смолдерс откри резултата от дузпа. Бернд Тайс се размина с удвояване на аванса на домакините малко след това, а в 38-ата Карлос Салейро изравни с глава - 1:1.

Ключов момент в мача бе 77-ата минута, когато направилият дузпата за Гент Абел получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

Белгийците бързо се възползваха от численото си преимущество и с два гола в рамките на три минути си осигуриха победата. Ибрахима Конте направи 2:1 в 79-ата, а в 82-ата Шломи Арбайтман с глава вкара за крайното 3:1. /БЛИЦ