Гол на резервата Стевен Ланжил донесе на Оксер победата с 2:1 над Аякс в мач от Група “G” на Шампионската лига. По този начин тимът от Амстердам намали шансовете си за участие на осминафиналите на турнира.

Ланжил се разписа шест минути преди края, след като засече центриране от фаул на друга от резервите на Оксер – Камел Шафни.

Тоби Андервейрелд изглежда бе осигурил точката на Аякс, след като в 79-ата минута попадението му заличи аванса на домакините, дошъл след гол на Фредерик Самаритано през първото полувреме. Само пет минути по-късно падна попадението на Ланжил.

Аякс е трети в групата, само на точка зад втория Милан, който направи 2:2 с Реал (Мадрид). Оксер, който загуби първите си три мача, е четвърти с три точки, но все още има шанс за място в Лига Европа.

“Това бе заслужена победа, особено, след като играхме добре в първите си три мача, но не спечелихме точки”, заяви капитанът на домакините Беноа Педрети пред френския телевизионен канал “Канал +”./БЛИЦ

Оксер – Аякс 2:1
1:0 Фредерик Самаритано (8), 1:1 Тоби Алдервейрелд (79), 2:1 Стевен Ланжил (84)

okserОксер: 1.Оливие Сорен, 2.Седрик Енгбар, 6.Адама Кулибали, 4.Стефан Грихтинг, 5.Дариуш Дудка, 18.Роа Конту (81-7.Камел Шафни), 17.Беноа Педрети, 29.Делвин Ндинга, 9.Валтер Бирса, 15.Фредерик Самаритано (86-23.Жереми Берто), 11.Жулиен Керсиа (63-21.Стевен Ланжил)

ajaxАякс: 1.Маартен Стекеленбург, 2.Грегори ван дер Вийл, 3.Тоби Алдервейрелд, 4.Ян Вертонген, 5.Върнан Анита (59-7.Миралем Сюлеймани), 6.Ейонг Енох (46-10.Сием де Йонг), 20.Деми де Зеув (83-8.Кристиан Ериксен), 18.Расмус Линдгрен, 16.Луис Суарес, 9.Мунир Ел Хамдауи, 11.Урби Емануелсон