Хърватският национал Едуардо да Силва наказа бившия си клуб, след като вкара втория гол за Шахтьор (Донецк) при победата с 2:1 след обрат над Арсенал в мач от Група “Н” на Шампионската лига.

В 10-ата минута при контраатака Тио Уолкът даде аванс на “артилеристите”, които имат проблеми с контузени играчи и бяха без капитана си Сеск Фабрегас.

В 28-ата минута Шахтьор, който загуби с 1:5 на “Емирейтс Стейдиъм” преди две седмици, стигна до изравнителен гол. 19-годишният дебютант в състава на Арсенал Крийс Ийстмънд отклони топката в мрежата на тима си след удар на Чигрински с глава.

Точно преди почивката Едуардо вкара победния гол за тима си и по този начин отложи класирането на лондончани за осминафиналите на Шампионската лига. Хърватският национал вкара гола за Шахтьор и преди две седмици.

Още преди мача Арсен Венгер бе предупредил своя тим, че предстои тежък мач срещу отбор, който не е допуснал гол в девет от последните си 10 домакински мача в ШЛ. Освен това тимът от Донецк загуби само два от последните си 30 домакинства във всички турнири.

Шахтьор продължава да няма загуба в Европа на новия си стадион “Донбас Арена”, докато пък Арсенал от своя страна продължава да търси първата си победа на украинска територия./БЛИЦ

Шахтьор (Донецк) – Арсенал 2:1
0:1 Тио Уолкът (10), 1:1 Крейг Ийстмънд (28-автогол) , 2:1 Едуардо да Силва (45)

Shakhtar_1.jpgШахтьор (Донецк): 30.Андрия Пятов, 33.Дарио Сърна, 27.Дмитро Чигрински, 44.Ярослав Ракитски, 26.Разван Рац, 3.Томаш Хюбшман, 19.Олексий Гай (62-29.Алекс Тейшейра), 8.Жадсон (74-20.Дъглас Коща), 10.Вилиан, 9.Луис Адриано (88-99.Марсело Морено), 11.Адуардо да Силва

arsenalАрсенал: 21.Лукаш Фабиански, 27.Еманюел Ебуе, 20.Йоан Джуру, 18.Себастиан Скилачи, 22.Гаел Клиши, 7.Томаш Росицки, 40.Крейк Ийстмънд (59-11.Карлос Вела), 19-Джак Уилшир, 8.Самир Насри, 14.Тио Уолкът (82-41.Джей Еманюел-Томас), 52.Никлас Бенднер (73-29.Маруан Шамах)