Гол на Педро Леон в добавеното време донесе на Реал (Мадрид) равенството 2:2 като гост на Милан в мач от Група “G” и класира “белия балет” на осминафиналите на Шампионската лига.

Резервата Филипо Индзаги помогна на “росонерите” да обърнат резултата, след като Гонсало Игуаин бе дал аванс на Кралския клуб точно преди почивката. Попадението на аржентинеца е под № 700 за Реал (Мадрид) в евротурнирите.

Гостите имаха повече шансове в мача, но Индзаги изравни резултата в 68-ата минута, когато Икер Касияс успя само леко да отклони центриране на Златан Ибрахивович и Пипо с глава прати топката в мрежата.

37-годишният нападател на Милан вкара втория си гол 10 минути по-късно. Телевизионните повторения показаха, че при поемането на топката Индзаги бе с близо метър в засада. Педро Леон обаче отне победата на “росонерите” с попадението си в четвъртата минута на добавеното време.

Двете попадения на Филипо Индзаги му позволиха да се изравни с Раул Гонсалес на първото място в листата на футболистите с най-много голове в европейските клубни турнири. Двамата имат по 70 гола. Трети е легендата на Байерн Герд Мюлер с 66./БЛИЦ

Милан – Реал (Мадрид) 2:2
0:1 Гонсало Игуаин (45), 1:1 Филипо Индзаги (68), 2:1 Филипо Индзаги (78), 2:2 Педро Леон (90+4)

milanМилан: 32.Кристиан Абиати, 20.Агнацио Абате, 33.Тиаго Силва, 13.Алесандро Неста, 19.Джанлука Дзамрота, 8.Дженаро Гатузо (85.10.Кларънс Зеедорф), 21.Андреа Пирло, 27.Кевин-Принс Боатенг, 7.Алешандре Пато (73-23.Масимо Амброзини), 11.Златан Ибрахимович, 80.Роналдиньо (60-9.Филипо Индзаги)

realРеал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 4.Серхио Рамос, 2.Рикардо Карвальо, 3.Пепе (80-21.Педро Леон), 12.Марсело, 24.Сами Хедира, 14.Шаби Алонсо, 22.Анхел ди Мария, 23.Месут Йозил (90+4-18.Раул Албиол), 7.Кристиано Роналдо, 20.Гонсало Игуаин (73-9.Карим Бензема)