Олимпик (Марсилия) записа рекорда в историята си победа в Шампионската лига, след като в мач от Група “F” разби Жилина със 7:0 като гост.

Андре-Пиер Жиняк вкара хеттрик за френския шампион, а марсилци вече имат шест точки в групата, докато словаците нямат спечелен актив.

Жиняк се разписа на два пъти преди почивката (12 и 21 минути) и веднъж бе точен след интервала (54). Лучо Гонсалес добави две попадения в 52-ата и 63-ата минута. Веднъж във вратата на Жилина се разписа и Гарбиел Хайнце (24).

Победа с подобен резултат е рекордна за Олимпик (Марсилия) след въвеждането на Шампионската лига. Досегашният най-убедителен успех на тима от “Стад Велодром” бе с 6:0 над ЦСКА (Москва) през пролетта на 1993 г.

Само Ливърпул е записвал победа в Лигата с по-голяма голова разлика. Преди три години “червените" победиха Бешикташ с 8:0 на “Анфилд". Успехът на Олимпик е и най-убедителната победа на гостуващ отбор в Шампионската лига, досега рекордът се държеше от няколко отбора, победжадали с 5:0 навън./БЛИЦ

Жилина – Олимпик (Марсилия) 0:7

0:1 Андре-Пиер Жиняк (12), 0:2 Андре-Пиер Жиняк (21), 0:3 Габриел Хайнце (24), 0:4 Лоик Реми (36), 0:5 Лучо Гонсалес (52), 0:6 Андре-Пиер Жиняк (54), 0:7 Лучо Гонсалес (63)

zilinaЖилина: 30.Мартин Дубравка, 2.Станислав Ангелович, 3.Марио Печалка, 23.Ондрей Шоурек, 7.Владимир Лейтнер, 12.Роберт Йеж, 37.Серджо Витор (34-27.Стефан Зошак), 28.Бабатунде Бело, 44.Адмир Владавич (60-42.Роман Гергел), 18.Момоду Сийсей (78-10.Томаш Майтан), 14.Томаш Оравец

marsiliaОлимпик (Марсилия): 30.Стив Манданда, 2.Сесар Аспиликуета, 21.Сюлейман Диавара, 17.Стефан Мбиа, 19.Габриел Хайнце (62-3.Тайе Тайво), 8.Лучо Гонсалес, 12.Шарл Каборе, 7.Беноа Шейру, 28.Матийо Валбуена (62-20.Андре Айю), 11.Лоик Реми, 10.Андре-Пиер Жиняк
 (72-9.Брандао)