Валенсия направи важна крачка към осминафиналите на Шампионската лига след победа с 3:0 срещу Глазгоу Рейнджърс. "Прилепите" стигнаха до успеха с две попадения на Роберто Солдадо и едно на Тино Коща.

Шотландците натиснаха сериозно в началото, но след средата на първото полувреме домакините изравниха играта. Ариц Адурис стреля с глава покрай гредата, а в 33-ата минута центриране от ъглов удар не бе добре изчистено от бранителите в синьо и Солдадо откри резултата.

През второто полувреме превъзходството на Валенсия бе пълно. Добра контра в 71-ата минута позволи на Солдадо да вкара втория си гол в двубоя, а в края на мача резервата Тино Коща за трети път простреля Макрегър.

Загубата бе първа за Глазгоу Рейнджърс в групата и свали отбора на Уолтър Смит на трето място в класирането. Шотландците са с 5 точки, Валенсия има 7, а на дъното е Бурсаспор без спечелена точка. Лидер с 10 точки е Манчестър Юнайтед./БЛИЦ

ВАЛЕНСИЯ - РЕЙНДЖЪРС 3:0
1:0 Солдадо (33), 2:0 Солдадо (71), 3:0 Коща (90)

Валенсия: Санчес, Наваро, Албелда, Хоакин, Солдадо (77 - Фернандес), Мата, Адуриц, Р. Коща, Банега (70 - А. Коща), Матьо, Мигел

Рейнджърс: МакГрегър, Уийр, Папач, Бродфут, Еду (83 - Лаферти), МакКълък, Дейвис, Милър, Уитекър, Нейсмит, Бугера