Димитър Бербатов не успя да вкара във вратата на Димитър Иванков, но спечели “българското” дерби в Шампионската лига. Манчестър Юнайтед победи Бурсаспор с 3:0 и с 10 точки от четири мача е почти сигурен участник в следващата фаза на турнира. Попаденията за “червените дяволи” реализираха Дарън Флетчър, Габриел Обертан и Бебе.

През първото полувреме футболистите на Юнайтед имаха предимство, но така и не успяха да реализират създадените положения пред Димитър Иванков. В самото начало Бербо имаше два удара, но без успех. Още в 8-ата минута той стреля с глава, но съименникът му бе на поста си. Три минути по-късно отново българският нападател стреля и този път Иванков започна да се кара на защитата пред себе си.

Постепенно “червените дяволи” намалиха натиска си. Нани се контузи и бе заменен принудително в 29-ата минута от Джи-Сунг Парк.

В 48-ата минута Майкъл Карик подаде към Дарън Флетчър, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Бурса и без никакви проблеми прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Иванков. Атаката бе започната от Бербатов.

Гостите удвоиха своята преднина в 74-ата минута, когато Парк подаде към Габриел Обертан, а френският футболист прати топката в горния десен ъгъл на родния страж. В 77-ата минута Пол Скоулс изведе Бебе сам срещу Иванков и португалският нападател прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Минута преди края на мача Бербо получи добра топка в наказателното поле, завъртя се и стреля технично, но покрай вратата.

В другия мач Валенсия победи Рейнджърс също с 3:0. Така след четири изиграни кръга Юнайтед води с 10 точки, следват Валенсия със 7 и Рейнджърс с 5, а Бурсаспор няма спечелена точка./БЛИЦ

БУРСАСПОР - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:3
0:1 Дарън Флетчър (48), 0:2 Габриел Обертан (74), 0:3 Бебе (77)

Бурсаспор: Димитър Иванков, Тандоган, Ердоган, Йозтюрк, Ведерсон, Бахадир, Свенсон, Ергич, Шен (82 - Одабаси), Инсуа (75 - Ипек), Йълдъръм (75 - Нунес)

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Евра (81 - Фабио), Рафаел, Смолинг, Видич, Скоулс, Карик, Флетчър (72 - Бебе), Обертан, Нани (29 - Джи-Сунг Парк), Димитър Бербатов