Рубин и Панайтинайкос завърпиха наравно - 0:0 в група "D" на Шампионската лига. Така сведоха до минимум шансовете си за класиране напред, тъй като Барселона и ФК Копенхаген водят уверено в класирането. Преди две седмици в Атина двата тима също не можаха да си отбележат гол.

Срещата започна динамично, като и двата отбора се хвърляха много агресивно в единоборства. След 10-ата минута, Рубин наложи домакински натиск, а удар на Корниленко бе спасен от гръцкия вратар Цорвас. До 20-ата минута, последваха още няколко положения за руснаците, но защитата на Панатинайкос се справяше в последния момент.  Гостите играха доста предпазливо през първата част.

Второто полувреме започна отново с натиск на руснаците, но те така и не можеха да материализират териториалното си преимущество. С хода на времето, футболистите на Рубин започнаха да се изморяват, а гърците дори поглеждаха към противниковата врата доста често през последните десетина минути. Гол обаче не падна./БЛИЦ

РУБИН – ПАНАТИНАЙКОС 0:0

Рубин: 77.Сергей Рижиков, 4.Сесар Навас, 3.Кристиан Ансалди, 16.Нобоа, 19.Калешин, 27.Бокети, 8.Александър Рязанцев, 66.Бибрас Натхо, 14.Алан Касаев (72 - Караденис), 87.Карлос Едуардо, 88.Корниленко (85 - Медведев)

Панатинайкос: 30.Александрос Цорвас, 24.Лукас Винтра, 5.Канте, 23.Шимао, 4.Жан-Ален Бумсонг (56 - Никоплиас), 31.Никос Спиропулос, 15.Жилберто Силва, 29.Костас Кацуранис, 26.Георгиос Карагунис (80 - Кристодолопулос), 14.Луис Гарсия (69 - Сидни Гову), 9.Джибрил Сисе