ЦСКА победи Миньор в Перник с 4:2 в мач от 11-ия кръг на “А” група. “Червените” се съживиха в дебюта на треньорската скамейка на Милен Радуканов. Както е известно, Гьоре Йовановски бе уволнен след загубата от Рапид (Виена) и временно на треньорския пост е Радуканов. Това бе първи успех на тима след почти един месец, в който записа две равенства в първенството и две поражения в Лига Европа. За последно ЦСКА победи Монтана с 2:0 на 25 септември. За първи път от началото на сезона “армейците” реализираха четири гола във вратата на съперника. Предишният най-резултатен мач за тима бе победата срещу Сливен с 3:1.

Маркиньос вкара два гола, а по един добавиха Спас Делев и Джузепе Акуаро. За домакините от Перник точни бяха Горан Янкович и Христо Господинов. След успеха ЦСКА се изкачи на 8-о място с 16 точки, а Миньор продължава да е в зоната на изпадащите.

Временният наставник на “червените” Милан Радуканов направи няколко промени в стартовия състав. На върха на атаката той заложи на Спас Делев вместо Килиан Шеридън, който започваше като титуляр в последните двубои. По крилата действаха Грегъри Нелсън и Александър Тонев, а като втори нападател - Маркиньос. Заради контузията на Виданов като централен бранител игра Костадин Стоянов заедно с Акуаро. По двата фланга на защитата действаха Йордан Минев и Румен Трифонов.

Първото полувреме започна с повече положения за ЦСКА, но Грегъри Нелсън и Александър Тонев не успяха да се възползват. В 20-ата минута на трибуните се появи и новият национален селекционер на България Лотар Матеус, който бе заедно с помощника си Цанко Цветанов. В 22-ата минута бе най-чистото положение за домакините от Миньор. Данчо Тодоров центрира отдясно, Костадин Хазуров бе оставен непокрит в наказателното поле, но с глава прати топката покрай вратата. В следващата атака ЦСКА поведе в резултата. Маркиньос получи топката на десния ъгъл на наказателното поле и с хубав диагонален удар прати топката във вратата на Ивайло Иванов.

В 33-ата минута Спас Делев направи 2:0. Той получи дълъг пас зад защитата на Миньор, Ванчо Траянов не успя с глава да върне към вратаря си, Делев стигна до топката и я прати между краката на Ивайло Иванов за 2:0.

В 39-ата минута Миньор намали на 1:2. Горан Янкович засече центриране с глава, бе оставен непокрит в наказателното поле и прати топката във вратата на Райс Мболи. В последната минута на първото полувреме Джузепе Акуаро покачи на 3:1. Маркиньос центрира отляво от пряк свободен удар и защитникът с глава засече във вратата на Миньор.

През второто полувреме ЦСКА отново имаше превес и игра по-добре. Първото положение обаче бе за домакините от Миньор. В 46-ата минута Йордан Тодоров удари греда. В 54-ата минута Маркиньос покачи на 4:1. След изпълнение на пряк свободен удар бразилецът засече с крак от въздуха и прати топката за четвърти път във вратата на перничани.

В 56-ата минута феновете на Миньор хвърлиха няколко бомбички на терена, след което бяха запалени десетки димки и факли. Адският пушек изгони Лотар Матеус, който едва не бе задушен. Главният съдия Александър Костадинов спря играта за 4 минути, след което я поднови, но феновете не спряха да мятат димки и да освиркват любимците си. В 65-ата минута Райс Мболи спаси удар на Данчо Тодоров. В 81-ата минута Миньор вкара за 2:4. Джузепе Акуаро сгреши при изнасяне на топката, тя попадна в играч на перничани, който я подаде към Христо Господинов, а той с далечен и красив удар я оплете в мрежата на Мболи. До края на двубоя Спас Делев пропусна хубаво положение, след като нахлу отляво в наказателното поле, но би в аут. В последните секунди домакините искаха дузпа за единоборство между Йордан Минев и Горан Янкович, но съдията не показа бялата точка./БЛИЦ

Двубоят по минути тук

МИНЬОР - ЦСКА 2:4
0:1 Маркиньос (32), 0:2 Спас Делев (33), 1:2 Горан Янкович (39), 1:3 Джузепе Акуаро (45), 1:4 Маркиньос (54), 2:4 Христо Господинов (81)

minyor.jpgМиньор:
 99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 6.Даниел Златков, 8.Йордан Тодоров, 17.Ванчо Траянов (40 - Христо Господинов), 18.Горан Янкович, 21.Костадин Хазуров (69 - Румен Рангелов), 24.Любомир Витанов, 28.Велимир Иванович (57 - Петър Петров), 32.Костадин Марков
Резерви: 91.Иван Чворович, 4.Николай Христозов, 7.Младен Стоев, 14.Ивайло Цветков, 19.Петър Петров, 23.Христо Господинов, 27.Румен Рангелов

cska_logo.JPGЦСКА: 92.Райс Мболи, 25.Йордан Минев, 6.Джузепе Акуаро, 4.Костадин Стоянов, 8.Румен Трифонов, 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев (88 - 21.Янев), 28.Маркиньос, 29.Грегъри Нелсън (46 - Килиан Шеридън), 24.Александър Тонев (90 - 19.Попов), 7.Спас Делев
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 19.Апостол Попов, 30.Фабрицио Грило, 21.Коста Янев, 23.Уилям Тиеро, 9.Дормушали Саидходжа, 26.Килиан Шеридън