ЦСКА продължава с падението си в груповата фаза на Лига Европа. “Червените” загубиха от Рапид (Виена) с 0:2 и записаха трета поредна загуба. В другия двубой Порто победи Бешикташ в Истанбул с 3:0. След изиграване на третите двубои Порто е лидер с 9 точки, Бешикташ има 6, Рапид е с 3, а ЦСКА е на последно място без спечелена точка.

Двубоят протече при крайно неприятна атмосфера за футболистите на ЦСКА. Феновете на “червените” не спряха да протестират срещу ръководството и падението на отбора през цялото време на двубоя. Привържениците мълчаха в първите 10 минути и не подкрепяха тима. След това разпънаха хиляди транспаранти с надпис “ПРОТЕСТ”. Бе разпънат и голям плакат с надпис “За вас псевдофенове - хореография няма. За вас бездушници на терена - подкрепа няма. За вас управници - прошка няма”. Агитката на “армейците” през цялото време скандираше “Вън боклуците от ЦСКА” и “Червени боклуци”.

В първите 25 минути домакините играха добре и имаха няколко шанса, но не успяха да стигнат до попадение. В 11-ата минута Грегъри Нелсън проби отдясно, стреля, но топката мина на сантиметри покрай дясната греда. В 23-ата минута Шеридън стигна далечен пас, навлезе в наказателното поле и би, но този път вратарят улови. В 28-ата минута гостите поведоха с 1:0 при първото си сериозно положение. Попадението падна след центриране от корнер и грешка в “червената” защита. Павел Виданов изпусна Ян Ванегор оф Хеселинк, който от няколко метра прати топката във вратата на Мболи. Гостите от Виена спечелиха двубоя с втори гол в 32-ата минута. Йордан Минев сгреши при изнасянето на топката, Рапид организира атака, при която Хофман получи в центъра на наказателното поле. Акуаро изпусна халфа на гостите, който необезкопояван направи 2:0. След второто попадение на Рапид феновете на ЦСКА съвсем полудяха и продължиха още по-усилено да скандират срещу клубната управа.

През второто полувреме “червените” показаха по-слаба игра от тази, която демонстрираха в първите 20-ина минути на двубоя. Гостите убиваха темпото, задържаха топката и не позволиха на домакините да организират атаки. Гьоре Йовановски направи смени - пусна в игра Александър Тонев и Кристиян Тибони, но на терена ситуацията не се промени. Младият Тонев направи 5-6 поредни грешки и изнерви публиката. Едва в 73-ата минута Спас Делев можеше да отбележи, но след негов удар топката срещна десния страничен стълб на вратата на Рапид. В 87-ата минута за втори път гредата се оказа помощник на вратаря на гостите от Виена. Александър Тонев центрира отдясно, топката рикошира в тялото на защитник на Рапид и се удари в горната греда, след което излезе в аут./БЛИЦ