Глазгоу Рейнджърс и Валенсия завършиха 1:1 в мач от Група "С" на Шампионската лига. В главно действащо лице превърна Морис Еду, който вкара и двата гола.

През първото полувреме играчите на Рейнджърс пропуснаха доста възможности за гол, като на няколко пъти вратарят на "прилепите" Сесар Санчес се намеси решително. Той обаче не успя да попречи на Еду да открие резултата в 34-ата минута. Халфът на домакините се разписа с глава след изпълнение на ъглов удар от страна на Владимир Вайс. Най-чистото голово положение за испанците преди почивката пък пропиля защитникът Давид Наваро.

Втората част започна кошмарно за шотландците. В 46-ата минута Тино Коста центрира от фаул и Еду си отбеляза ефектен автогол с глава - 1:1. Домакините опитаха всичко, за да поведат отново в резултата, но пропуснаха няколко добри положения и хиксът се запази до края.

След това равенство Рейнджърс е на второ място в класирането в групата с 5 точки - 2 по-малко от лидера Манчестър Юнайтед. Тимът на Валенсия е трети с 4 точки, а на последната четвърта позиция е Бурсаспор с 0 точки./БЛИЦ

РЕЙНДЖЪРС – ВАЛЕНСИЯ 1:1
1:0 Еду (34), 1:1 Еду (46-авт)

Рейнджърс: 1.Алан Макгрегър, 16.Стивън Уитакър, 3.Дейвид Уиър, 24.Маджид Бугера, 5.Саша Папач, 20.Владимир Вайс (88 - Лафърти), 7.Морис Еду, 8.Стивън Дейвис, 14.Стивън Нейсмит, 9.Кени Милър, 12.Фостър,

Валенсия: 1.Сесар Санчес, 2.Бруно Салтор, 4.Давид Наваро, 20.Рикардо Коща, 22.Жереми Матийо, 5.Мехмет Топал, 24.Тино Коста (76 – Мануел Фернандес), 10.Хуан Мата (85 - Висенте), 19.Пабло Ернандес, 11.Ариц Адурис, 8.Домингес

Жълти картони: Вайс, Еду (Р), Мата, Адурис (В)