Постоянният участник в Шампионската лига през пролетта в последните години Олимпик (Лион) почти си осигури участието в следващата фаза. Французите победиха Бенфика с 2:0 в мач от група “В” на турнира и имат три успеха от три мача.

Джими Бриан откри в 21-ата минута, като засече с глава центриране на Мишел Бащош. В средата на първата част Николас Гайтан получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

Второто попадение дойде в началото на второто полувреме. Тогава Лисандро Лопес се възползва от центриране на автора на първия гол и успя да покачи. При първия си опит аржентинецът не сполучи, но при добавката бе безгрешен.

Така Лион вече е с девет точки - на три пред Шалке 04 и на шест пред Бенфика. Последен е Апоел Тел Авив без точка./БЛИЦ

ЛИОН - БЕНФИКА 0:0
1:0 Бриан (21), 2:0 Лисандро Лопес (51)

Лион:1.Льорис, 13.Ревейер, 3.Крис, 4.Диакате, 20.Сисоко, 7.Бриан, 29.Гуркюф (71 – 6.Шелстрьом), 21.Гоналонс, 8.Пянич, 11.Бастош (64 - Пиед), 9.Лисандро Лопес (82 – 18.Гомис)

Бенфика: 12.Роберто, 14.Перейра, 4.Луизао, 23.Луис, 18.Коентрао, 20.Гайтан, 6.Гарсия, 17.Мартинс (77 – 8.Салвио), 30.Савиола, 10.Аймар (71 – 11.Яра), 31.Кардец

Жълти картони: Ревейер (Л), Гайтан, Мартинс, Гарсия (Бенфика)
Червен картон: Гайтан (Б)
Съдия: Алберто Ундиано Майенко
Стадион: “Стад Жерлан”