Манчестър Юнайтед победи Бурсаспор с 1:0 в мач от група “С” Шампионската лига. Единственото попадение вкара Луиш Нани, като изненада българския страж на турците Димитър Иванков.

Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка от мениджъра на “червените дяволи” Сър Алекс Фъргюсън. Шотландецът даде почивка на големите си звезди, като Пол Скоул, Райън Гигс, Ван дер Сар и Рио Фърдинанд дори не бяха в групата за двубоя.

Иванков спаси опасен изстрел на Федерико Македа още в 4-ата минута. В 7-ата минута той позволи на Нани да вкара от 25 метра с левия крак. Иванков опита да спаси, но ударът на португалеца бе много прециен.

Ранният гол успокои допълнително играчите на Юнайтед и те без много усилия стигнаха до успеха. Едва в 90-ата минута Бурсаспор отправи точен изстрел.

В добавеното време, при статично положение, Иванков се приготви да скача в наказателното поле, но топката не бе отправена към него. Така тимът му загуби минимално, след като явно бе дошъл с тази цел на "Олд Трафорд" и през повечето време опитваше да руши играта.

В другия двубой от група "С" Рейнджърс и Валенсия направиха равенство 1:1. Юнайтед води в класирането със 7 точки, следват Рейнджърс с 5 и Валенсия с 4, а Бурсаспор няма точков актив./БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БУРСАСПОР 1:0
1:0 Нани (7)

Манчестър Юнайтед: Кушчак, Рафаел, Смолинг, Видич, Евра, Флетчър, Карик, Андерсон (77 - Ернандес), Нани, Македа, Парк (71 - Обертан)

Бурсаспор: Иванков, Тандоган (71 - Кечели), Ердоган, Степанов (46 - Йозтюрк), Ведерсон, Шен, Свенсон, Ергич, Ипек, Инсуа, Илдирим (46 - Бахадир)

Жълти картони: Нани (М), Ипек, Тандоган (Б)
Стадион: “Олд Трафорд”