Рилски спортист започна с убедителна победа участието си в новия сезон на Националната баскетболна лига. Тимът от Самоков постигна категорична победа като гост във Варна срещу Евроинс Черно море с 89:61 точки (21:17, 15:18, 12:29, 13:25).

Първата част започна оспорвано с размяната на по една тройка от двата отбора. Гостите обаче се ориентираха по-добре в началото и успяха да поведат с 5 точки при 10:5. В края на първата четвърт домакините имаха аванс от 4 точки - 21:17.

За около две минути и половина игра през втората част домакините успяха да увеличат преднината си на 9 точки - 28:19, благодарение на отличната си игра в защита. Грешки в няколко поредни атаки на Евроинс Черно море позволи на по-опитният състав на гостите да намали пасива си до 1 точки - 34:33, минута преди края на втората четвърт. В края на четвъртината игра напусна Атанас Радев от Рилски спортист напусна игра след като получи контузия в лявото си коляно. На почивката резултатът бе 36:35 за варненския тим.

Третата част започна много лошо за домакините, които отбелязаха 2 точки в началото и последваха 5 "сухи" минути, в които не реализираха нито една точка. Това позволи на гостуващият отбор не само да изравни резултата при 38:38, но и да поведе с 13 точки при 38:51. В края на третата четвърт авансът на гостите достигна 19 точки при 45:64, а преди последната част домакините изоставаха с 48:64.

През последната за малко повече от три минути игра преднината на гостите достигна 23 точки - 52:75. До края на мача Рилски спортист продължи да трупа преднина, която достигна 30 точки при 57:87. Гостите показаха с играта си, че са по-класен отбор и спечелиха срещата с 61:89. За цялата среща гостите нанизаха 16 тройки срещу само 6 за домакините.

Най-резултатни за Евроинс Черно море бяха Симеон Илиев със 17 точки, Тихомир Желев с 12, а за Рилски спортист Димитър Караджовски с 21 точки, Иван Лилов с 19./БЛИЦ