Националният отбор на Сърбия по волейбол спечели бронзовите медали на световното първенство в Италия. В малкия финал “плавите” победиха домакините с 3:1 гейма (25:21, 25:20, 26:28, 25:19). По-късно в спор за световната титла излизат Бразилия и Куба.

Сърбите започнаха срещата добре и спечелиха първия гейм с 25:21. Втората част пак бе за западните ни съседи - 25:20. Третият гейм вървеше пак за Сърбия, която водеше с четири точки, но в крайна сметка Италия изравни и обърнат резултата до 28:26 в своя полза. В четвъртия гейм Сърбия започна категорично, но въпреки голямата разлика Италия отново успя да намали резултата. В крайна сметка обаче сърбите биха с 25:19, а с това спечелиха и двубоя.

Най-резултатен в мача бе звездата на победителите Иван Милкович с 22 точки, 15 добави Марко Подрашчанин, а с 11 остана Драган Станкович. За Италия най-много точки вкара Симоне Пароди - 18, с 13 остана Алесандро Фей./БЛИЦ