Волейболистите на Куба се класираха на финала на световното първенство в Италия, след като днес победиха Сърбия с 3:2 (22:25, 25:17, 31:29, 22:25, 16:14) в мач продължил почти 2 часа в „Пала Лотоматика” в Рим. Така на эинала Куба ще срещне победителя от другия полуфинал Бразилия - Италия. Както е известно, Куба отстрани България в четвъртфиналната група и спря пътя на нашите към полуфиналите.

Западните ни съседи поведоха с 1:0 гейма, но допуснаха да бъдат надиграни категорично във втората част. Първото тактическо надиграване дойде в третия гейм, когато двата отбора се гонеха точка за точка близо половин час. В крайна сметка обаче, нервите на кубинците се оказаха по-здрави и те стигнаха до успех с 31:29 и поведоха в мача с 2:1 гейма.

Сърбите отново бяха безапелационни в четвъртия гейм и загатнаха, че могат да постигнат голям обрат, след като го спечелиха с 25:22.

В тайбрека възпитаниците на Игор Колакович обърнаха резултата от 8:10 до 13:11, но Куба стигна до равенството 13:13. При 13:14 Сърбия отрази един мачбол, но за още един обрат нямаше сили, а и Симон бе безгрешен в края за 15:13 в полза на Куба.

Иван Миликович бе най-резултатен в мача с 30 точки, докато за Куба се отличиха Леон с 23 и Леал с 21 точки./БЛИЦ