Бразилия победи лесно Германия с 3:0 гейма (25:17, 25:20, 25:19) в последния мач от четвъртфиналната Група "R" на Световното по волейбол в Италия. Така без изненада "Селесао", които са сочени за един от главните фаворитите за спечелване на титлата, оглавиха групата и се класираха за 1/2-финалите на Мондиала.

С този успех Бразилия става вторият полуфиналист, след като място за разпределение на медалите, вече си осигуриха сръбските волейболисти. Съперник там на "Селесао" по всяка вероятност ще е съставът на Италия, който по-късно тази вечер играе с Франция.

Германците, които останаха втори в групата, ще се борят за 5-то-8-мо място, а тимът на Чехия отива за разпределение на местата от 9-то до 12-то в крайното класиране на шампионата. /БЛИЦ