Комичните бразилски волейболисти, които преди дни си направиха тънки сметки и играха симулативно срещу България, сега победиха трудно Чехия с 3:2 гейма (25:20, 22:25, 23:25, 25:21, 15:8) в първи мач от четвъртфиналната Група "R" на Мондиала в Италия. Избраниците на селекционера Бернардо Резенде губеха с 1:2, след като бяха спечелили първия гейм, но с огромни усилия успяха да сломят намиращия се в чудесна форма свой опонент.

Най-полезният играч в последното издание на Световната лига Мурило Ендрес отново бе на висота със своите 25 точки (21 от атака и 4 блока). Данте Амарал завърши с 19 (17 атака, 2 блока), Родриго Сантана добави 15, като една трета от тях бяха от блокади. Бразилия не направи нито един ас.

За Чехия състезателят на Пламен Константинов в турския Зираат Банкасъ Петер Платеник бе най-резултатен с 18 точки, а с по 14 приключиха 14 приключиха трима - Ян Стокр, Петер Конечни и Ондржей Конечни.

Така бразилците се спасиха от възможността да играят минимум за 5-8-о място и запазиха шансовете си за 1/2-финалите. Днес кариоките почиват, а Чехия играе срещу Германия от 22:00 часа българско време. При нова загуба чехите ще спорят за 9-12-о място. Двубоят между Бразилия и Германия пък е утре (6 октомври) от 18:00 часа българско време. /БЛИЦ