Стяуа (Букурещ) изпусна да победи у дома италианския Наполи, след като водеше с 3:0, но допусна изравняване до 3:3 в 98-ата минута в среща от Група “K” на Лига Европа. В другия двубой фаворитът Ливърпул не успя да победи като гост Утрехт и направи 0:0.

На стадион “Генча” в румънската столица Стяуа поведе на Наполи с 3:0 за само 16 минути игра. Още във втората минута бразилският бранител на гостите Емилсон Санчес Крибари си вкара автогол. Домакините вкараха нови две попадения чрез Кристиан Танасе и Пантелис Капетанос, които бяха точни в 12-ата и 16-ата минута.

В 31-ата минута авторът на третия гол Капетанос получи червен картон. С човек повече италианци намалиха на 1:3 минута преди почивката с попадение на Луиджи Витале. В 73-ата Милан Хамшик вкара втория за италианския тим, а в 8-ата минута на добавеното време уругвайският национал Едисон Кавани изравни за крайното 3:3. Станислав Ангелов започна като резерва и влезе в игра в 79-ата минута на мястото на Юлиан Апостол./БЛИЦ