Ливърпул изигра поредния си слаб мач, като завърши 0:0 при гостуването си на Утрехт. В другия мач от група “К” румънският Стяуа изпусна да победи Наполи. Тимът от северната ни съседка водеше с 3:0, но игра с човек по-малко от 31-ата минута и допусна обрат до 3:3.

Въпреки че Рой Ходжсън обяви Лига Европа за не толкова важна цел, той пусна титулярите. Единствените отсъстващи бяха Стивън Джерард, който получи почивка и не пътува с отбора, и контузения Пол Кончески, който бе заменен от младия Мартин Кели. Срещата бе мач номер 300 за Ливърпул в европейските клубни турнири. Дирк Каут се завърна на стадиона, от където започна професионалната си кариера.

В нападение Ливърпул отново разочарова. В началото на второто полувреме няколко неубедителни изяви на Рейна доведоха до опасни положения за Утрехт, но той имаше късмет. При една от редките си добри атаки за мърсисайдци Каут изведе великолепно Торес, който пропусна от прекрасна позиция./БЛИЦ