Българският национален отбор по волейбол записа втора загуба на световното първенство в Италия. Играчите на Силвано Пранди играха слабо и отстъпиха с 1:3 гейма на Чехия. Успехът гарантира на чехите поне второ място в класирането на Група “Е”.

Съперникът спечели първия гейм с 25:23. Втората част нашите загубиха с 25:27, след като водеха в резултата с 23:20 и при 24:23 имаха гейм бол.

В третата част играчите на Силвано Пранди стигнаха трудно до победата с 30:28, въпреки че в един момент от гейма имаха преднина от 5 точки.

В четвъртия гейм българите отстъпиха с 25:27, въпреки че в един момент изоставаха с пет точки, но стигнаха до предимство за 23:22.

До момента българските национали имаха победа с 3:0 над Китай и загуба с 2:3 от Франция. По-късно днес играят Франция и Китай, като след този мач ще стане ясно окончателното класиране в групата. България също е почти сигурен за втория кръг - за да бъде изместен от третото място, Китай трябва да победи Франция тази вечер с точков резултат от 75:41 или по-добър./БЛИЦ

България - Чехия 1:3 гейма (23:25, 25:27, 30:28, 25:27)

България: Андрей Жеков - 3 точки (0 аса, 2 атаки, 1 блокада), Владимир Николов - 22 (1, 19, 2), Матей Казийски - 20 (1, 17, 2), Тодор Алексиев - 1 (0, 1, 0), Николай Николов - 4 (0, 2, 2), Виктор Йосифов - 10 (1, 6, 3), либеро Теодор Салпаров, Николай Пенчев - 9 (0, 7, 2), Валентин Братоев, Светослав Гоцев - 5 (0, 3, 2), Константин Митев, Цветан Соколов - 5 (0, 5, 0); старши треньор: Силвано Пранди

Чехия: Лукаш Тихачек - 4 точки (1 ас, 2 атаки, 1 блокада), Ян Щокр - 19 (0, 19, 0), Петер Платеник - 18 (0, 18, 0), Йиржи Попелка - 14 (0, 14, 0), Якуб Весели - 9 (1, 7, 1), Петр Конечни - 14 (1, 9, 4), либеро Мартин Крищоф, Ондржей Худечек, Йиржи Бенце; старши треньор: Ян Свобода