Българският национал Станислав Ангелов игра при тежката загуба на Стяуа с 1:4 като гост на Ливърпул. Двубоят бе от Група "К" на турнира Лига Европа. В другата среща Наполи и Утрехт завършиха 0:0.

Пелето започна титуляр на "Анфилд" и остана на терена до 52-ата минута. Резултатът в този момент бе 1:1. Още в 1-ата минута Джо Коул откри за "мърсисайдци", а в 13-ата Кристиан Танасе изравни.

В 55-ата Давид Нгог вкара от дузпа за 2:1, а в последните десетина минути на двубоя избраниците на Рой Ходжсън наказаха на още два пъти вратаря на Стяуа Киприан Татарашану. В 81-ата Лукас направи 3:1, а за крайното 4:1 се разписа отново Давид Нгог.

Мениджърът на Ливърпул Рой Ходжсън обяви, че в Лига Европа ще използва играчи, които рядко играят във Висшата лига. Така звездите Стивън Джерард и Фернандо Торес останаха извън групата, Раул Мейреш игра за първи път като титуляр, а в стартовите единадесет попаднаха юношите на клуба Джей Спиъринг и Мартин Кели. /БЛИЦ