Носителят на трофея в Лига Европа и на Суперкупата на Европа Атлетико (Мадрид) започна с шокираща загуба участието си в турнира. "Дюшекчиите" загубиха с 0:1 при гостуването си на гръцкия Арис. Единственото попадение в срещата бе дело на Хавито в 59-ата минута. Испанецът вкара страхотен гол във вратата на Де Хеа. Арис запази невероятната си серия от 22 поредни мача без загуба като домакин в Европа.

Отборът воден от Ектор Купер се държеше напълно равностойно на по-именития си съперник. През първото полувреме головите положения бяха рядкост. Звездата на гостите Диего Форлан също не се отличаваше, като се отчете само с един далечен удар в 23-ата минута. След като поведе в резултата, Арис можеше и да удвои 10 минути по-късно, когато Серхио Коке удари греда./БЛИЦ